CONCURS

Re: CONCURS

Mesajde iulia » Mie 29 Sep 2010, 11:46

O noua bila neagra pentru concursurile initiate de Sun Plaza.
In prezent este in derulare un concurs caruia nu i s-a facut suficienta publicitate, ba mai mult, pentru a afla regulamentul este necesara o cerere scrisa.
Dupa efectuarea de cumparaturi la unul din magazinele din incinta, la primirea bonului, se imnaneaza niste buline rosii si niste cartonase pe care trebuie lipite.
Dupa completarea datelor personale se introduc intr-o urna. Abia dupa aceea afli ca trebuie validate. Cum trebuie validate: daca sunt legale, daca nu sunt furate?

Stiu ca aceste concursuri sunt o facatura pentru a atrage clienti, dar macar dati-le transparenta, straduiti-va sa para credibile, chiar daca premiile – in cazul in care ar exista - au destinatie precisa inca de la inceput.
iulia

Mesajde Hipermarket CORA » Vin 01 Oct 2010, 18:24

Buna, tuturor,

ne mahneste faptul ca sunt clienti care nu au incredere in concursurile pe care le organizam.Ne-am gandit mult daca sa va raspundem sau nu la acest topic.

In niciun caz nu incercam sa ne disculpam, insa nu am vrea nici sa ramaneti cu impresia ca "nu sunt pe bune", ca sa folosim expresia voastra.

In spatele fiecarui concurs sau promotie, sunt foarte multe ore de munca aplicata si foarte multe echipe care lucreaza in colaborare.

Promotia " Cumperi si te premiem!" este una din promotiile cu un foarte mare succes.

De 2 luni si jumatate de cand am lansat-o si pana acum am avut peste 21 000 de inscrieri.

Tragerea la sorti se face automat, in fiecare zi de marti, iar castigatorii sunt anuntati pe mail.

Se intorc apoi in hipermarketul lor Cora si isi ridica voucherul castigat.

Faptul ca am avut atatea inscrieri dovedeste faptul ca platforma functioneaza.

Si totusi, daca vi se pare ca exista vreo problema tehnica, nu ezitati sa postati problema pe forum si vom incerca sa verificam imediat.

Promotia este in curs si continua pana la sfarsitul anului, asa ca va asteptam sa va inscrieti,

Multumim frumos,
Hipermarket CORA
Site Admin

Mesajde Hipermarket CORA » Vin 01 Oct 2010, 18:37

Draga Iulia,

nu putem sa iti dam mai multe detalii despre aceasta promotie de care tu vorbesti pentru ca nu este hipermarketul Cora Sun Plaza organizator.

Insa cred ca poti afla mai multe detalii de la partenerii nostri din cadrul centrului Comercial Sun Plaza daca mergi la punctele "Info".

Cordial,
Hipermarket CORA
Site Admin

Mesajde iulia » Dum 03 Oct 2010, 08:56

Ma bucura faptul ca primim raspunsuri oficiale din partea Hipermarketului Cora. Concise si la obiect, acestea dovedesc implicarea hipermarketului in ceea ce se intampla pe forum. Noua, clientilor Cora - forumisti, ne sunt folositoare pentru ca nu ne lasa sa ratacim in presupuneri, intrebari, pareri nefondate si cateodata mici agresiuni verbale.
Multumesc pentru raspuns.
iulia

Mesajde grasutzul » Vin 08 Oct 2010, 02:20

DRAGI PRIETENI IN LEGATURA CU CONCURSURILE DIN HYPERMARCHETURILE CORA DACA ATI FI CLIENTI FIDELI ATI STII CA SE CASTIGA FOARTE MULTE PREMII NU FOARTE MARII DAR SE CASTIGA EX :In fiecare an pe timpul verii se organizeaza o hyperpetrecere organizata de coralj unde poti manca si bea cu niste preturi derizorii ( mici 1 leu buc,berea 400ml/1leu paharul etc), IAR pe deasupra daca mai si faceai cumparaturi din magazin casiera iti dadea un cupon unde 3/5 erau castigatoare, castiguri simbolice pixuri, cani,tricouri (imprimate cora),+ cupoane cu AI CASTIGAT 2 MICI,AI CASTIGAT 4 MICI SI O BERE . MAGAZINELE CORA VOR SA ATRAGA CLIENTI NU SA II GONEASCA, NU UITATI A FOST PRIMUL MAGAZIN CU TRANSPORT GRATUIT CLIENTI
grasutzul

Mesajde iulia » Vin 08 Oct 2010, 08:54

Da, Grasutzule, stiu ca „magazinele Cora vor sa atraga clienti, nu sa ii goneasca”. Eu sunt client fidel numai de la deschiderea Hipermarketului Sun Plaza, deci de cateva luni. Suficient totusi sa observ acest lucru. Apreciez stradania si voi avea numai cuvinte de lauda pentru asta.
In mesajele mele anterioare ma refeream la concursul online, cel cu fata nevazuta de client, unde tehnologia mai poate fi manipulata. Si cum sa nu ma gandesc la asta daca programele imi joaca uneori feste la introducerea datelor, daca lista bonurilor inscrise in concurs nu este afisata sau nu exista o posibilitate de verificare - prin interogarea sistemului - a faptului ca bonul a fost acceptat?
La un alt supermarket (nu conteaza care), cu ocazia unei discutii organizate de compartimentul de marketing cu clienti selectati aleator din magazin, o doamna afirma: „Romanului nu-i trebuie premii mari pentru a se bucura. El e mai incantat sa primeasca pe loc un lucru minor, decat sa-i dai sperante de genul completeaza talonul si poti castiga...”
iulia

Mesajde ady22men » Sâm 09 Oct 2010, 00:47

iulia scrie:Da, Grasutzule, stiu ca „magazinele Cora vor sa atraga clienti, nu sa ii goneasca”. Eu sunt client fidel numai de la deschiderea Hipermarketului Sun Plaza, deci de cateva luni. Suficient totusi sa observ acest lucru. Apreciez stradania si voi avea numai cuvinte de lauda pentru asta.
In mesajele mele anterioare ma refeream la concursul online, cel cu fata nevazuta de client, unde tehnologia mai poate fi manipulata. Si cum sa nu ma gandesc la asta daca programele imi joaca uneori feste la introducerea datelor, daca lista bonurilor inscrise in concurs nu este afisata sau nu exista o posibilitate de verificare - prin interogarea sistemului - a faptului ca bonul a fost acceptat?
La un alt supermarket (nu conteaza care), cu ocazia unei discutii organizate de compartimentul de marketing cu clienti selectati aleator din magazin, o doamna afirma: „Romanului nu-i trebuie premii mari pentru a se bucura. El e mai incantat sa primeasca pe loc un lucru minor, decat sa-i dai sperante de genul completeaza talonul si poti castiga...”

Saru'mana Iulia :).....si mare dreptate avea doamna respectiva :)
ady22men

Mesajde iulia » Sâm 09 Oct 2010, 09:03

Buna, Ady! Si... buna tuturor celor cu ganduri bune!
Doamna mai spunea: " Mie sa-mi dati un capat de ata, o scobitoare... si voi sti ca am castigat. Daca introduc un cupon in urna, voi sti ca am introdus un cupon in urna." Ce logica simpla si la obiect!
Desigur, formulele de promovare sunt multiple si este necesara diversificarea pentru atractie, pentru surpriza, pentru a nu se instaura monotonia.
iulia

Mesajde iulia » Joi 21 Oct 2010, 20:25

Din luna august toate tentativele de inscriere a unui bon de cumparaturi la Concurs 150, au acelasi rezultat. Daca fac aceasta operatiune SEARA raspunsul este "Numarul bonului este format doar din cifre si este de forma **** XX XX **** !" desi tastez corect. DIMINEATA totul e ok din prima incercare.
Sunt sigura ca este vorba de o limitare - intentionat sau nu - legata de o conditie, aceea de ora.
Credeti-ma, inscriu toate bonurile nu pentru ca sper la vreun castig, ci pentru ca vreau sa vad ca macar o data functioneaza corect.
Intr-un mesaj anterior, legat de newsletter, mi s-a raspuns ca softul este unul performant si e de mirare ca mai da rateuri. A mai fost cineva in aceeasi situatie?
iulia

Mesajde iulia » Mar 09 Noi 2010, 21:11

In aceasta seara am incercat din nou sa introduc un bon pentru concurs si... acelasi rezultat. Observ ca la Cora Baia Mare, care nu are nicio saptamana de la deschidere, au si aparut castigatori. Felicitari! Felicitari nu pentru cei 150 lei castigati, cat mai ales pentru faptul ca s-au descurcat cu softul performant de la Cora!
iulia

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cora Sun Plaza